Aktualności

 • Ruszył program "Moja woda"

  Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku (dalej zwany: WFOŚiGW w Białymstoku) ogłasza od dnia 01.07.2020 roku nabór wniosków o dotację w ramach Programu Priorytetowego „Moja Woda” na lata 2020–2024.

  Podmioty mogące ubiegać się o dofinansowanie oraz szczegółowe warunki dofinansowania z WFOŚiGW w Białymstoku, określone są w treści Programu Priorytetowego (załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia) oraz w Regulaminie naboru wniosków (załącznik nr 2 do ogłoszenia).
   

  Więcej
 • II tura konkursu "Bitwa o wozy"

  Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów.

  Środki na zakup średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych trafią do 49 gmin z najwyższą frekwencją w każdym z 49 byłych województw (według stanu granic województw, który obowiązywał 31.12.1998 r.). O nowe pojazdy nie będą się jednak mogły ubiegać te samorządy, które otrzymały wozy w ramach pierwszej edycji akcji. Co ważne, do frekwencji w każdej gminie nie będą wliczane głosy oddane przy użyciu zaświadczeń, czyli od osób, które na co dzień nie mieszkają w tych gminach.

  Drodzy mieszkańcy liczymy na Was!

  Więcej
 • Z okazji XXX-lecia samorządów w Polsce,Związek Gmin Wiejskich Województwa Podlaskiego wydał album pn. " Podlaskie gminy. XXX lat odrodzonego samorządu terytorialnego Rzeczypospolitej Polskiej". Swoją rozkładówkę w albumie ma również gmina Jeleniewo. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z załącznikiem.

  Więcej
 • Puchar gmin

  Konkurs ma na celu wyróżnienie najbardziej aktywnej społeczności lokalnej w naszym regionie. Pieniądze pochodzą z budżetu Województwa Podlaskiego, a każda gmina ma szansę zdobyć dotację w wysokości 50 tys. zł, która zostanie przeznaczona na remont i wyposażenie świetlic.

  Warunkiem otrzymania dotacji jest uzyskanie najwyższej procentowej frekwencji wyborczej w II turze wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się 12.07., wśród gmin w województwie podlaskim. Wsparcie otrzyma maksymalnie 10 jednostek samorządu terytorialnego.

  Zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się ze szczegółami konkursu (w załączeniu), a przede wszystkim do wzięcia udziału w wyborach i tym samym zwiększeniu szansy gminy na zdobycie 50 tys. zł!

  Link do wydarzenia na fb.

  Więcej
 • 7 lipca Adrzej Duda odwiedzi Suwałki

  Informujemy, że dnia 7 lipca 2020 r. (wtorek) o godz. 13:00 w Suwałkach (Park Konstytucji 3 Maja) odbędzie się spotkanie z Prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej  dr Andrzejem Dudą. Chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniu.

  Więcej
 • Stypendia szkolne

  Ministerstwo Edukacji Narodowej po raz kolejny rozdysponowało środki na pomoc materialną dla uczniów. Gmina Jeleniewo na okres IX-XII 2020r. otrzyma dotację w wysokości 30 227,00zł przy wkładzie własnym 7 600,00 zł. Nowe wnioski o stypendia socjalne będą przyjmowane w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jeleniewie w dniach 1-15 września....

  Więcej
 • Gmina Jeleniewo otrzymała 500 000,00zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  Środki będą wykorzystywane jako wkład do inwestycji realizowanych przez gminę.

  Więcej
 • Wydawanie produktów żywnościowych

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniewie informuje osoby objęte wsparciem Banku Żywności, iż we wtorek, 7 lipca, w parafii pw. św. Anny w Smolnikach, w godzinach 13.30-14.00 będą wydawane produkty żywnościowe.

  Więcej
 • W załączeniu publikujemy pismo z Urzędu Marszałkowskiego odnośnie pożyczek dla podlaskich przedsiębiorców na inwestycje termomodernizacyjne. Prowizja 0%, oprocentowanie0%.

  Więcej
 • W związku ze zbliżającym się okresem zasiłkowym informujemy, iż istnieje możliwość elektronicznego składania wniosków o przyznanie świadczenia. W załączniku przedstawiamy informację:

  • z którego banku można wysłać wniosek o świadczenie
  • przez który bank można założyć Profil Zaufany

  Osoby, które mają obecnie przyznane świadczenie 500+ na nowy okres zasiłkowy składają wnioski drogą elektroniczną od 1 lutego 2021 roku.

  Elektroniczne składanie wniosków to szybki i wygodny sposób na załatwienie sprawy. W dobie zagrożenia epidemiologicznego pomaga uniknąć narażenia na kontakt z osobami zarażonymi przebywającymi w przestrzeni publicznej.

  Więcej
 • Życzenia z okazji zakończenia Roku Szkolnego 2019/2020

   

  Drodzy Nauczyciele, Uczniowie, Rodzice!

  Dziękujemy za codzienne starania, trud, poświęcenie, zaangażowanie w naukę zdalną, rzetelność i sumienność. Rodzicom  przekazujemy szczególne wyrazy podziękowania za wspieranie i motywowanie swoich dzieci w czasie pandemii. Tylko dzięki współdziałaniu i wytrwałości dziś możemy wspólnie świętować zakończenie zajęć.

  Z okazji zakończenia roku szkolnego 2019/2020 życzymy Wam  udanego wypoczynku,zebrania sił i energii na kolejny rok szkolny. By mimo tego trudnego czasu pandemii, w jakim się znaleźliśmy, wakacje były okresem radości i wytchnienia.

  Do zobaczenia we wrześniu!

   

  Więcej
 • Wójt Gminy Jeleniewo, Rada Gminy Jeleniewo oraz Pracownicy Urzędu Gminy, GOPS i ZGKiM wzięli udział w akcji #gaszynchallenge dla Hani Poczobut z Ełku. Dziękujemy za nominację dla OSP Bachanowo. W pełni popieramy tak szczytne cele.

  Nominowani:

  Restauracja Pod Jelonkiem w Jeleniewie
  Suwalski Park Krajobrazowy
  Wójt Gminy Wiżajny i Rada Gminy Wiżajny
  Teraz Wasza kolej!
  Więcej
 • Elektroniczna Karta Dużej Rodziny

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniewie przypomina rodzinom korzystającym z Karty Dużej Rodziny, iż istnieje możliwość domówienia elektronicznej wersji KDR w postaci aplikacji na urządzenie mobilne. Aplikacja jest uruchamiana w ciągu kilku godzin od wprowadzenia danych do systemu informatycznego.

  Dodatkowo informujemy, iż na dzieci, którym upłynął termin ważności karty tj. które ukończyły 18 rok życia, a nadal kontynuują naukę w szkołach, można ponownie złożyć wniosek o przedłużenie KDR. Karta jest wówczas przedłużana do 30 września roku, w którym następuje termin ukończenia nauki.

  Więcej
 • Akcja "Bitwa o Wozy"

  Strażacy Ochotnicy z terenu gminy Jeleniewo proszą o wzięcie udziału w Wyborach Prezydenckich 28 czerwca 2020 r. w związku z akcją "Bitwa o Wozy"

  Gmina z województwa podlaskiego z najwyższą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki. Wartość jednego samochodu to ok. 800 tysięcy złotych!

  To Państwa udział w wyborach może wspomóc Strażaków Ochotników z naszej gminy, którzy na co dzień dbają o nasze bezpieczeństwo.

  Więcej
 • Program "Dobry start"

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniewie informuje, że ponownie realizuje rządowy program „Dobry start”. Świadczenie w wysokości 300,00 zł przysługuje na każde uczące się dziecko – bez względu na dochody rodziców. Świadczenie przysługuje raz w roku na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 20 roku życia, zaś dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia 24 roku życia...

  Więcej
 • Świadczenie 500+

  W  związku z zapytaniami o możliwość składania wniosków na świadczenie 500+ Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniewie informuje, iż świadczenie to decyzjami administracyjnymi wydanymi w poprzednim okresie zasiłkowym zostało przyznane rodzinom do 31 maja 2021 roku. Kolejne terminy składania wniosków to:

  • od 1 lutego 2021 – drogą elektroniczną
  • od 1 marca 2021 – drogą tradycyjną.

  Terminy te nie dotyczą osób, które dopiero zaczynają korzystać z Programu.

  Więcej
 • 19 czerwca 2020 r. Ksiądz Biskup Adrian Galbas złożył wizytę w Urzędzie Gminy Jeleniewo.

  Więcej
 • Przerwa w dostawie wody

  ZGKiM w Jeleniewie informuje, że w dniu 22 czerwca 2020r. w godzinach 9:00 - 14:00 nastąpi przerwa w dostawie wody

  Więcej
 • Uroczyste otwarcie drogi we wsi Malesowizna

  16 czerwca 2020 roku otwarto przebudowany odcinek drogi gminnej nr 101780B we wsi Malesowizna. W uroczystym otwarciu uczestniczyli licznie zgromadzeni goście: poseł na Sejm RP Jarosław Zieliński, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Marek Olbryś, Starosta Powiatu Suwalskiego Witold Kowalewski ,Wójtowie z okolicznych gmin, Dyrektor Suwalskiego Parku Krajobrazowego, przedstawiciele zaprzyjaźnionych instytucji, w tym wykonawcy - Unibep S.A., Polskiej Spółki Gazownictwa o. w Białymstoku,  oraz reprezentanci Rady Gminy Jeleniewo, okolicznych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, sołectw, a także mieszkańcy.

  Więcej