• POWIADOMIENIE

  PGE Dystrybucja S.A Oddział Białystok Rejon Energetyczny Suwałki o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w miejscowości Łopuchowo nr domów 15 A i 15 B w dniu 20 lipca 2021 r. i w miejscowości Wołownia nr domów 3, od 22 do 29, 50 w dniu 23 lipca 2021 r.

  Więcej
 • W załączeniu zawiadomienie Starosty Suwalskiego nt. wyłożenia projektu operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków dla obrębów: Czajewszczyzna, Gulbieniszki, Hultajewo, Ignatówka, Kazimierówka, Łopuchowo, Sidorówka, Sidory Zapolne, Sumowo, Szeszupka, Ścibowo, Udryn, Udziejek, Wołownia.

  Więcej
 • W niedzielne popołudnie (11.07.2021) w Jeleniewie panowała iście sportowa i rodzinna atmosfera. Wszystko za sprawą Rodzinnego Festynu „Biegniemy po zdrowie” zorganizowanego w ramach działań promocyjnych mających na celu zwiększenie liczby mieszkańców poddających się szczepieniu przeciw COVID-19. Na gminnym boisku sportowym odbył się II Rodzinny Bieg. Podzielony został na dwie kategorie: rodzice i dzieci do lat 8 oraz rodzice i dzieci od lat 9 do 16. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki. Trzy pierwsze rodziny z obu kategorii zostały nagrodzone.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za odwagę i sportowego ducha.

  Po biegu na wszystkich czekało mnóstwo zabaw w Parku im. Józefa Piłsudskiego w Jeleniewie. Najmłodsi mogli korzystać z uroków dmuchanego parku rozrywki, brać udział w zorganizowanych animacjach, spróbować swego szczęścia na loterii oraz wziąć udział w konkursach. Nie zabrakło również atrakcji zapewnionych przez naszych strażaków. Z dumą prezentowali wozy strażackie oraz elementy wyposażenia. Dorośli mieli okazję zarejestrować się w punkcie jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Podczas pikniku odbyło się wręczenie nagród w konkursie na „Rymowankę o szczepieniach”. Wpłynęło 5 prac z czego wszystkie zostały nagrodzone. Zwieńczeniem było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

  Towarzyszyły nam radosne i rodzinne nastroje. Nie przeszkodził nam nawet żar płynący z nieba. Wszyscy byli uśmiechnięci od ucha do ucha. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie tego typu spotkanie.

  Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia serdecznie dziękuję.

   

  Wójt Gminy Jeleniewo

  Kazimierz Urynowicz

  Więcej
 • Główny Inspektorat Ochrony Środowiska stworzył interaktywny formularz, który umożliwia zgłoszenie podejrzenia nielegalnego postępowania z odpadami lub niezgodnego z prawem korzystania ze środowiska.

  Elektroniczny formularz umożliwia zgłoszenie interwencji odnoszących się do zdarzeń, które mogą mieć niekorzystny wpływ na środowisko.

  Zgłoszenia można dokonać podając swoje dane osobowe lub w sposób anonimowy. Wystarczy wskazać lokalizację danego miejsca oraz dodać krótki opis zgłoszenia

  Formularz umożliwia również dodanie do zgłoszenia zdjęcia lub dokumentu.

   

  *Formularz zgłoszenia interwencji jest dostępny pod adresem:

  http://www.gios.gov.pl/pl/zglos-interwencje-formularz

  Więcej
 • Wójt Gminy informuje, iż od 29 czerwca 2021 r. rusza drugi nabór wniosków w ramach projektu pt. "Instalacje OZE na budynkach mieszkalnych w Gminie Jeleniewo" Szczegółowe informacje w załączeniu.

  Więcej
 • Wójt Gminy Jeleniewo informuje, że od 28 czerwca do 30 czerwca 2021 r. rolnicy, którzy zostali poszkodowani przez nawałnicę  w dniu 24.06.2021 r. mogą składać wnioski do tutejszego urzędu o szacowanie szkód (szkody w uprawach lub w środkach trwałych - uszkodzone budynki inwentarskie, magazynowo-skladowe, szklarnie i inne budynki i budowle służące do produkcji rolniczej). Druk wniosku w załączeniu.

  Więcej
 • W załączeniu informacja Ministra Klimatu i Środowiska  nt. wykonania Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2020-2024

  Więcej
 • od 23.06.2021 r. realizowane są wywiady bezpośrednie przez rachmistrzów spisowych w ramach trwającego od 01.04.2021 r. Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

  W załączeniu przygotowane grafiki

  Więcej
 • Serdecznie zapraszamy na festyn

  Serdecznie zapraszamy na festyn pn. "Biegniemy po zdrowie"

  Więcej
 • Podziękowania za pomoc przy usuwaniu skutków nawałnicy

  Wójt Gminy Jeleniewo składa serdeczne podziękowania Strażakom Ochotnikom, a także Mieszkańcom, którzy bezinteresownie włączyli się w pomoc przy usuwaniu skutków nawałnicy, jaka wczoraj przeszła przez teren Gminy Jeleniewo.

  Więcej
 • W dniu 23.06.2021 r. w Szkole Podstawowej im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Jeleniewie odbyło się uroczyste pożegnanie klas 8.

   

  Drodzy Uczniowie

  wierzę, że w przyszłości będziecie mile wspominać lata spędzone w murach tej szkoły. Wszystkim absolwentom składam życzenia bezpiecznych

  i beztroskich wakacji oraz powodzenia i wszelkiej pomyślności na dalszej drodze edukacyjnej. Jednocześnie serdecznie dziękuję za przyznanie mi

  „Orderu Przyjaciela Szkoły”. Współpraca z wami i wspomaganie waszego rozwoju to czysta przyjemność.

   

  Wójt Gminy Jeleniewo

  Kazimierz Urynowicz

  Więcej
 • POWIADOMIENIE

  PGE Dystrybucja S.A Oddział Białystok Rejon Energetyczny Suwałki o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w miejscowości Podwysokie Jeleniewskie nr domów 17 i 18 w dniu 1 lipca 2021 r.

  Więcej
 • Informacja o terminie wydawania żywności z Banku Żywności

  Termin wydawania żywności: 25 czerwca 2021 r.

  Godzina rozpoczęcia wydawania żywności: 12.00.

  Miejsce wydawania żywności: dawny budynek ośrodka zdrowia, obok Urzędu Gminy w Jeleniewie.

  Osoby zgłaszające się we własnym zakresie powinny zabezpieczyć się w torby/pojemniki do spakowania żywności.

  Więcej
 • Zachęcamy do udziału w Konkursie „O naszym zdrowiu poważnie myślimy i się szczepień nie boimy” promującym realizację Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Więcej informacji w Regulaminie.

  Więcej
 • Wójt Gminy Jeleniewo ogłasza przetarg nieograniczony ofertowy na sprzedaż poniżej przedstawionego samochodu strażackiego:

  1. Dane identyfikacyjne pojazdu:
  • marka:                                STAR
  • model:                                29 9.3 t
  • wersja:                                pożarniczy
  • nr rej.:                                 SUA843R
  • data pierwszej rejestracji:   1981/10/20
  • rodzaj pojazdu:                  samochód ciężarowy
  • nr identyfikacyjny podwozia:                   80366
  • okres eksploatacji pojazdu: (1981/10/20 – 2020/04/02) – 461 miesięcy
  • charakter wykorzystania:                          „pożarniczy”
  • kolor powłoki lakierowanej kabiny:          czerwony
  • dopuszczalna masa całkowita:                  9850 kg
  • rodzaj zabudowy:                                      pożarnicza
  • rodzaj kabiny:                                            krótka
  • liczba osi / rodzaj napędu:                         2 / 4x2
  • rozstaw osi:                                               3350 mm
  • jednostka napędowa:                                z zapłonem samoczynnym  
  • pojemność silnika / moc silnika:                6480 ccm / 105 kW (143 KM)
  • ubezpieczenie OC:                                    do 16.07.2021 r.
  Więcej
 • Apel o racjonalne korzystanie z wody

  W związku z wysokimi temperaturami oraz zwiększonym poborem wody z sieci wodociągowej, apelujemy o racjonalne wykorzystywanie wody z wodociągu gminnego.

  Prosimy o wykorzystanie wody pitnej z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych i powstrzymania się od: podlewania trawników, ogródków, napełniania basenów, mycia samochodów, itp. wodą z sieci wodociągowej.

  Ponadnormatywny pobór wody w okresie letnim skutkuje obniżeniem ciśnienia wody lub nawet okresowym brakiem w jej dostawie dla mieszkańców naszej Gminy.

  Korzystajmy z wody w sposób odpowiedzialny!

  Więcej
 • Informacja Samorządu Województwa Podlaskiego ws. organizacji Wojewódzkiego Konkursu na "Najładniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Podlaskiego 2021" - w załączeniu.

  Więcej
 • BEZPIECZNY WYPOCZYNEK

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku w załączeniu przekazuje list Pani Prezes KRUS dr Aleksandry Hadzik skierowany do dzieci dotyczący zasad bezpiecznego wypoczynku

  Więcej
 • Składanie deklaracji drogą elektroniczną oraz w wersji papierowej rozpoczyna się  1 lipca 2021 r.

  Na wysłanie deklaracji obywatele będą mieli 12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących.

  W przypadku nowo powstałych obiektów będzie to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

  Każdy budynek, który posiada zainstalowane źródło ciepła lub spalania paliw o mocy nominalnej do 1MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.

  Więcej
 • Od 7 czerwca 2021 r. rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

  Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

  W załączeniu komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

  Więcej