• Informacja o terminie wydawania żywności z Banku Żywności

  Termin wydawania żywności: 25 czerwca 2021 r.

  Godzina rozpoczęcia wydawania żywności: 12.00.

  Miejsce wydawania żywności: dawny budynek ośrodka zdrowia, obok Urzędu Gminy w Jeleniewie.

  Osoby zgłaszające się we własnym zakresie powinny zabezpieczyć się w torby/pojemniki do spakowania żywności.

  Więcej
 • Zachęcamy do udziału w Konkursie „O naszym zdrowiu poważnie myślimy i się szczepień nie boimy” promującym realizację Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19. Więcej informacji w Regulaminie.

  Więcej
 • Wójt Gminy Jeleniewo ogłasza przetarg nieograniczony ofertowy na sprzedaż poniżej przedstawionego samochodu strażackiego:

  1. Dane identyfikacyjne pojazdu:
  • marka:                                STAR
  • model:                                29 9.3 t
  • wersja:                                pożarniczy
  • nr rej.:                                 SUA843R
  • data pierwszej rejestracji:   1981/10/20
  • rodzaj pojazdu:                  samochód ciężarowy
  • nr identyfikacyjny podwozia:                   80366
  • okres eksploatacji pojazdu: (1981/10/20 – 2020/04/02) – 461 miesięcy
  • charakter wykorzystania:                          „pożarniczy”
  • kolor powłoki lakierowanej kabiny:          czerwony
  • dopuszczalna masa całkowita:                  9850 kg
  • rodzaj zabudowy:                                      pożarnicza
  • rodzaj kabiny:                                            krótka
  • liczba osi / rodzaj napędu:                         2 / 4x2
  • rozstaw osi:                                               3350 mm
  • jednostka napędowa:                                z zapłonem samoczynnym  
  • pojemność silnika / moc silnika:                6480 ccm / 105 kW (143 KM)
  • ubezpieczenie OC:                                    do 16.07.2021 r.
  Więcej
 • Apel o racjonalne korzystanie z wody

  W związku z wysokimi temperaturami oraz zwiększonym poborem wody z sieci wodociągowej, apelujemy o racjonalne wykorzystywanie wody z wodociągu gminnego.

  Prosimy o wykorzystanie wody pitnej z sieci wodociągowej wyłącznie do celów bytowych i powstrzymania się od: podlewania trawników, ogródków, napełniania basenów, mycia samochodów, itp. wodą z sieci wodociągowej.

  Ponadnormatywny pobór wody w okresie letnim skutkuje obniżeniem ciśnienia wody lub nawet okresowym brakiem w jej dostawie dla mieszkańców naszej Gminy.

  Korzystajmy z wody w sposób odpowiedzialny!

  Więcej
 • Informacja Samorządu Województwa Podlaskiego ws. organizacji Wojewódzkiego Konkursu na "Najładniejszy Wieniec Dożynkowy Województwa Podlaskiego 2021" - w załączeniu.

  Więcej
 • BEZPIECZNY WYPOCZYNEK

  Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku w załączeniu przekazuje list Pani Prezes KRUS dr Aleksandry Hadzik skierowany do dzieci dotyczący zasad bezpiecznego wypoczynku

  Więcej
 • Składanie deklaracji drogą elektroniczną oraz w wersji papierowej rozpoczyna się  1 lipca 2021 r.

  Na wysłanie deklaracji obywatele będą mieli 12 miesięcy w przypadku budynków już istniejących.

  W przypadku nowo powstałych obiektów będzie to termin 14 dni od uruchomienia nowego źródła ciepła lub spalania paliw.

  Każdy budynek, który posiada zainstalowane źródło ciepła lub spalania paliw o mocy nominalnej do 1MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację.

  Więcej
 • Od 7 czerwca 2021 r. rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

  Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

  W załączeniu komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne.

  Więcej
 • W związku z ogłoszeniem przez NFOŚiGW drugiego naboru dotyczącego programu „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolnej” Wójt Gminy Jeleniewo zawiadamia zainteresowanych  producentów rolnych z terenu gminy posiadających odpady z folii rolniczej, że od 14 czerwca 2021 r. jest możliwość złożenia do Urzędu Gminy Jeleniewo  informacji o ilości posiadanych odpadów w celu ich inwentaryzacji...

  Więcej
 • Ostatnie dni na rozliczenie faktur do stypendiów szkolnych

  Jedynie 15 rodzin z 34 uprawnionych dotychczas dopełniło obowiązku rozliczenia faktur w ramach przyznanych stypendiów szkolnych. Nie czekajmy na ostatnią chwilę – 14 czerwca to ostatni dzień przyjmowania rozliczeń. Brak rozliczenia oznacza brak wypłaty stypendium, a jest o co zadbać – w tym semestrze wartość stypendium to 756,84 zł na ucznia (z czego 20% pokrywa gmina Jeleniewo).

  Więcej
 • Zakup i montaż kotła na węgiel w ramach programu „Czyste Powietrze” będzie możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r., co oznacza, że od 1 stycznia 2022 r. nie będzie dotacji na to źródło ciepła. Ponadto od 1 lipca 2021 r. planowane jest zwiększenie obecnych progów dochodowych uprawniających do podwyższonego poziomu dofinansowania, czyli do uzyskania do 37 tys. zł bezzwrotnej dotacji.

  Więcej
 • Zachęcamy Mieszkańców Gminy Jeleniewo do składania wniosków w Programie „Czyste Powietrze" przy pomocy pracownika Urzędu Gminy w Punkcie Konsultacyjnym Programu.

   

  Więcej
 • Szukamy właściciela/domu dla suni

  Szukamy właściciela suni, znaleziona w Szurpiłach. Sunia równa z kolanem. Mamy przeczucie, że pies został wyrzucony. Na jakiś czas zostanie zabezpieczona w Błaskowiźnie, szukamy domu ! Kontakt 87 5638557
  Więcej
 • Gmina Jeleniewo ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie unieszkodliwienia azbestu z terenu Gminy Jeleniewo w 2021 roku zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Jeleniewo z dnia 1 czerwca 2021 r. w sprawie "Regulaminu pomocy mieszkańcom Gminy Jeleniewo w usuwaniu azbestu w 2021 roku"

  Termin składania wniosków do dnia 22 czerwca 2021 r. do godz. 15.30

  Więcej
 • Osoby, które chciałyby jeszcze w roku 2021 skorzystać ze wsparcia w formie produktów żywnościowych, proszone o zgłaszanie się do GOPS do dnia 11 czerwca. Jest to ostateczna data wydawania skierowań do Programu w bieżącym roku.

  Ostatnia, przed przerwą wakacyjną, dystrybucja żywności zaplanowana jest na 25 czerwca, ale o konkretach będziemy informowali w terminie późniejszym.

  Więcej
 • Wójt Gminy Jeleniewo podpisał pierwsze umowy o powierzenie grantu na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych na budynkach mieszkalnych.

  Samorząd uzyskał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu  pn. ,,Instalacje OZE na budynkach mieszkalnych w Gminie Jeleniewo”. Dzięki temu minimum 70 gospodarstw domowych z terenu gminy otrzyma 75% wsparcia na inwestycje OZE.

   

  Więcej
 • Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Oddział Regionalny w Białymstoku informuje o rocznej kwocie granicznej podatku dochodowego oraz nowych kwot przychodu decydujących o zmniejszeniu/zawieszeniu świadczeń

  Więcej
 • Szanowni Państwo, w załączeniu zamieszczamy materiały dla Grantobioców, z którymi Gmina Jeleniewo podpisze umowę o powierzenie grantu.

  Więcej
 • Informacja o terminie wydawania żywności z Banku Żywności

  Termin wydawania żywności: 28 maja 2021 r.

  Godzina rozpoczęcia wydawania żywności: 12.00.

  Miejsce wydawania żywności: dawny budynek ośrodka zdrowia, obok Urzędu Gminy w Jeleniewie.

  Osoby zgłaszające się we własnym zakresie powinny zabezpieczyć się w torby/pojemniki do spakowania żywności.

  Więcej
 • UWAGA - ROZLICZANIE STYPENDIÓW

  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniewie ponownie przypomina rodzinom, którym przyznano stypendia szkolne na rok szkolny 2020/2021 o konieczności rozliczenia faktur do dnia 14 czerwca 2021 r.

  Więcej