• POWIADOMIENIE

  PGE Dystrybucja S.A Oddział Białystok Rejon Energetyczny Suwałki o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w miejscowości Łopuchowo nr domów 15 A i 15 B w dniu 20 lipca 2021 r. i w miejscowości Wołownia nr domów 3, od 22 do 29, 50 w dniu 23 lipca 2021 r.

  Więcej
 • W załączeniu zawiadomienie Starosty Suwalskiego nt. wyłożenia projektu operatu opisowo-kartograficznego ewidencji gruntów i budynków dla obrębów: Czajewszczyzna, Gulbieniszki, Hultajewo, Ignatówka, Kazimierówka, Łopuchowo, Sidorówka, Sidory Zapolne, Sumowo, Szeszupka, Ścibowo, Udryn, Udziejek, Wołownia.

  Więcej
 • W niedzielne popołudnie (11.07.2021) w Jeleniewie panowała iście sportowa i rodzinna atmosfera. Wszystko za sprawą Rodzinnego Festynu „Biegniemy po zdrowie” zorganizowanego w ramach działań promocyjnych mających na celu zwiększenie liczby mieszkańców poddających się szczepieniu przeciw COVID-19. Na gminnym boisku sportowym odbył się II Rodzinny Bieg. Podzielony został na dwie kategorie: rodzice i dzieci do lat 8 oraz rodzice i dzieci od lat 9 do 16. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale oraz koszulki. Trzy pierwsze rodziny z obu kategorii zostały nagrodzone.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz dziękujemy za odwagę i sportowego ducha.

  Po biegu na wszystkich czekało mnóstwo zabaw w Parku im. Józefa Piłsudskiego w Jeleniewie. Najmłodsi mogli korzystać z uroków dmuchanego parku rozrywki, brać udział w zorganizowanych animacjach, spróbować swego szczęścia na loterii oraz wziąć udział w konkursach. Nie zabrakło również atrakcji zapewnionych przez naszych strażaków. Z dumą prezentowali wozy strażackie oraz elementy wyposażenia. Dorośli mieli okazję zarejestrować się w punkcie jako potencjalni dawcy szpiku kostnego. Podczas pikniku odbyło się wręczenie nagród w konkursie na „Rymowankę o szczepieniach”. Wpłynęło 5 prac z czego wszystkie zostały nagrodzone. Zwieńczeniem było wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku.

  Towarzyszyły nam radosne i rodzinne nastroje. Nie przeszkodził nam nawet żar płynący z nieba. Wszyscy byli uśmiechnięci od ucha do ucha. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie tego typu spotkanie.

  Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia serdecznie dziękuję.

   

  Wójt Gminy Jeleniewo

  Kazimierz Urynowicz

  Więcej
 • Główny Inspektorat Ochrony Środowiska stworzył interaktywny formularz, który umożliwia zgłoszenie podejrzenia nielegalnego postępowania z odpadami lub niezgodnego z prawem korzystania ze środowiska.

  Elektroniczny formularz umożliwia zgłoszenie interwencji odnoszących się do zdarzeń, które mogą mieć niekorzystny wpływ na środowisko.

  Zgłoszenia można dokonać podając swoje dane osobowe lub w sposób anonimowy. Wystarczy wskazać lokalizację danego miejsca oraz dodać krótki opis zgłoszenia

  Formularz umożliwia również dodanie do zgłoszenia zdjęcia lub dokumentu.

   

  *Formularz zgłoszenia interwencji jest dostępny pod adresem:

  http://www.gios.gov.pl/pl/zglos-interwencje-formularz

  Więcej
 • Wójt Gminy informuje, iż od 29 czerwca 2021 r. rusza drugi nabór wniosków w ramach projektu pt. "Instalacje OZE na budynkach mieszkalnych w Gminie Jeleniewo" Szczegółowe informacje w załączeniu.

  Więcej
 • Wójt Gminy Jeleniewo informuje, że od 28 czerwca do 30 czerwca 2021 r. rolnicy, którzy zostali poszkodowani przez nawałnicę  w dniu 24.06.2021 r. mogą składać wnioski do tutejszego urzędu o szacowanie szkód (szkody w uprawach lub w środkach trwałych - uszkodzone budynki inwentarskie, magazynowo-skladowe, szklarnie i inne budynki i budowle służące do produkcji rolniczej). Druk wniosku w załączeniu.

  Więcej
 • W załączeniu informacja Ministra Klimatu i Środowiska  nt. wykonania Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju w latach 2020-2024

  Więcej
 • od 23.06.2021 r. realizowane są wywiady bezpośrednie przez rachmistrzów spisowych w ramach trwającego od 01.04.2021 r. Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021

  W załączeniu przygotowane grafiki

  Więcej
 • Serdecznie zapraszamy na festyn

  Serdecznie zapraszamy na festyn pn. "Biegniemy po zdrowie"

  Więcej
 • Podziękowania za pomoc przy usuwaniu skutków nawałnicy

  Wójt Gminy Jeleniewo składa serdeczne podziękowania Strażakom Ochotnikom, a także Mieszkańcom, którzy bezinteresownie włączyli się w pomoc przy usuwaniu skutków nawałnicy, jaka wczoraj przeszła przez teren Gminy Jeleniewo.

  Więcej