• Wójt Gminy informuje, iż od 21 września 2021 r. rusza czwarty nabór wniosków w ramach projektu pt. "Instalacje OZE na budynkach mieszkalnych w Gminie Jeleniewo" Szczegółowe informacje w załączeniu.

  Więcej
 • PODR zaprasza na szkolenie

  Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Suwałkach zaprasza na szkolenie dnia 24 września 2021 roku o godz. 9.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeleniewie pt: „Rolniczy handel detaliczny - przetwórstwo, sprzedaż” „Aspekty prawne i dobre praktyki w funkcjonowaniu Kół Gospodyń Wiejskich” „Zagrożenia cyberprzestępczością w rozmowach telefonicznych” (metoda na: wnuczka, policjanta, na pracownika banku) Zapraszamy do udziału w szkoleniu !
  Więcej
 • "Cyfrowe Podlaskie"

  W związku z realizacją przez Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego projektu „Cyfrowe Podlaskie” informujemy, iż istnieje możliwość zorganizowania na terenie naszej gminy następujących bezpłatnych szkoleń:

  1. Obsługa komputera i Internetu od podstaw – czas trwania 28 godzin lekcyjnych
  2. Moje hobby i rozwój osobisty online – 24 godziny lekcyjne.

  Warunkiem zorganizowania szkolenia jest zebranie grupy 10-12 osobowej składającej się z pełnoletnich mieszkańców naszej gminy. Szkolenie będzie prowadzone w grupie zamkniętej, w formie stacjonarnej.

  Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu proszone są o zgłaszanie się do GOPS w godzinach pracy ośrodka.

  Więcej
 • VI Manewry Ratowniczych jednostek OSP w Bakałarzewie

  Dnia 11 września odbyły się VI Manewry Ratowniczych jednostek OSP. W manewrach brało udział 9 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych. Reprezentacja OSP Podwysokie Jeleniewskie, która była debiutantem w tego typu ćwiczeniach, zajęła 3 miejsce, OSP Jeleniewo zajęło 5. miejsce.

  Więcej
 • Starosta Suwalski wraz z Zarządem Powiatu w Suwałkach zwraca się z apelem do mieszkańców powiatu suwalskiego o wzięcie udziału w konsultacjach publicznych projektu Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.). Z projektem Programu można zapoznać się na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury - ogłoszenie konsultacji.

  Do 17 września br. można zgłaszać uwagi do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych, w tym i dotyczącej drogi ekspresowej Białystok- Augustów...

   

  Więcej
 • KONSULTACJE PROJEKTU

  WÓJT GMINY JELENIEWO OGŁASZA KONSULTACJE projektu uchwały Rady Gminy Jeleniewo w sprawie uchwalenia Programu współpracy Gminy Jeleniewo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2022

  Więcej
 • Do udziału w projekcie w ramach naboru III  zostali zakwalifikowani Wnioskodawcy – zgodnie z Listą rankingową (do pobrania poniżej).
  Lista rankingowa stanowi podstawę do zakwalifikowania do zawarcia umowy na powierzenie grantu.

  Więcej
 • Na gminnym boisku sportowym w Jeleniewie odbył się "Turniej Piłki Nożnej Nadzei Olimpijskich" zorganizowany z okazji Dni Olimpijczyka. Wśród uczestników zmagań piłkarskich mogliśmy ujrzeć drużyny ze szkół podstawowych z Jeleniewa, Suwałk, Słobódki i Szypliszk. Nagrody najlepszym zawodnikom i drużynom wręczali: Wójt Gminy Jeleniewo Kazimierz Urynowicz, Wójt Gminy Szypliszki Mariusz Grygieńć, Wielokrotny Reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Frankowski, wielokrotny Mistrz Polski w badmintonie Jacek Niedźwiedzki, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeleniewie Bożena Sobieszczańska i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Słobódce Marek Zdancewicz.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę. To wielka radość móc patrzeć, jak wśród młodzieży rozwija się duch fair-play, a możliwość  wykazania się na polu sportowym daje im powody do dumy. Życzymy dalszych sukcesów sportowych!

  Więcej
 • OSP Podwysokie Jeleniewskie zajęło 2. miejsce podczas 11. Powiatowych Zawodów Sportowo–Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu suwalskiego. Drużyna reprezentująca naszą gminę rywalizowała z druhami z z Bakałarzewa, Postawelku, Wiercioch, Płociczna, Zusna, Rutki-Tartak  i Pawłówki. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce zdobyło OSP Rutka Tartak, drugie  Podwysokie Jeleniewskie, a trzecie miejsce  Bakałarzewo. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Więcej
 • W celu podniesienia świadomości obywateli UE nt. ich praw podczas wykonywania pracy sezonowej za granicą na terenie UE, Europejski Urząd ds. Pracy (ELA) rozpoczął specjalną kampanię informacyjną na ten temat. W kampanię włączyła się także Europejska Sieć Służb Zatrudnienia – EURES w całej UE.

  Więcej
 • POWIADOMIENIE

  PGE Dystrybucja S.A Oddział Białystok Rejon Energetyczny Suwałki o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w miejscowości Malesowizna 18  w dniu 7 września 2021 r. i w miejscowościach Udziejek, Gulbieniszki nr 22, od 12 do 20, Sidorówka, Sidory nr od 5 do 10 i od 14 do 17 i 22, Czajewszczyzna, Kolonia Jeleniewo nr od 11 do 23 i Kazimierówka nr 1 w dniu 8 września 2021 r.

  Więcej
 • informacja nt. postępowania w przypadku ataku wilków

  W związku ze wzmożonymi atakami wilków na terenie Gminy Jeleniewo, przypominamy procedurę postępowania w przypadku ubiegania się o odszkodowanie za szkody wyrządzone przez te zwierzęta. (informacja w załączeniu).

  Informacja RDOŚ Białystok...

  Więcej
 • Informacja nt. syren alarmowych w dniu 01 września 2021 r.

  Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku informuje, iż w dniu 1 września 2021 r., jednostki samorządu terytorialnego na terenie województwa uruchomią syreny alarmowe w celu upamiętnienia 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

  Włączenie syren będzie jednocześnie testem sprawności urządzeń systemu wykrywania i alarmowania na podstawie art. 10 ust. 3 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r., w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (Dz. U. z 2013 poz. 96).  Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne.

  Więcej
 • Informacja nt. wyłożenia szczepionki dla lisów

  Celem skutecznego zwalczania wścieklizny, w kolejnej akcji szczepień - zostaną wyłożone na terenie województwa podlaskiego przynęty ze szczepionką przeciwko wściekliźnie u lisów wolno żyjących – metodą zrzutów z samolotów - w planowanym terminie:  od 17 do 20 września 2021 r.

  Więcej
 •            W dniu 22 sierpnia 2021r. odbył się Festyn Gminny „Święto plonów”. Uroczystość rozpoczęto od Mszy Świętej sprawowanej przez proboszcza ks. Józefa Majewskiego w intencji plonów oraz rolników, podczas której poświecono chleb oraz wieniec dożynkowy, wykonany przez mieszkańców wsi Sumowo. Po uroczystej mszy świętej zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy spotkali się w Parku im. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

            Wójt Gminy Kazimierz Urynowicz wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Janem Bieleckim złożyli podziękowania oraz słowa uznania wszystkim rolnikom za ich trudną codzienną pracę, determinację i wytrwałość. Podziękowano Posłowi na Sejm Panu Jarosławowi Zielińskiemu oraz Posłowi na Sejm Panu Łukaszowi Szumowskiemu za współpracę oraz wspieranie inicjatyw na rzecz rozwoju Gminy Jeleniewo. Podziękowania skierowano również do Pana Witolda Kowalewskiego – Starosty Powiatu Suwalskiego. Tradycyjnie nie zabrakło wystąpień zespołów ludowych. Rozstrzygnięty został konkurs „Na najładniejszą posesję gminy Jeleniewo”. Uczestnikom zostały wręczone nagrody oraz listy gratulacyjne.

            Uczestnicy festynu mieli możliwość zaszczepienia się jednodawkową szczepionką J&J w Punkcie Szczepień. Z tej możliwości skorzystały 22 osoby. Pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia Podlaskiego Oddziału Wojewódzkiego w Białymstoku pomogli chętnym m.in. zarejestrować się do programu profilaktycznego Profilaktyka 40+, uzyskać pakiet informacji na temat szczepień przeciwko COVID-19 oraz przeprowadzić analizę składu ciała. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Istniała również możliwość spisania się w Powszechnym Spisie Ludności przy stoisku Głównego Urzędu Statystycznego. Spisało się 13 mieszkańców naszej gminy. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Pani Animator zadbała o aktywne spędzanie czasu naszych najmłodszych mieszkańców. Imprezę zakończono dyskoteką pod gwiazdami.

            Wójt Gminy Jeleniewo Kazimierz Urynowicz składa serdeczne podziękowania przybyłym gościom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia. 

  Więcej
 • Wyniki konkursu na najładniejszą posesję Gminy Jeleniewo

  W dniu 13 lipca 2021 roku komisja konkursowa powołana przez Wójta Gminy Jeleniewo dokonała oceny posesji zgłoszonych w konkursie na najładniejszą posesję w Gminie Jeleniewo.

  Wyniki oceny prezentują się następująco:

   

  ZAGRODY

  POSESJE

  I MIEJSCE

  Lucyna Jodzikowska, Krzemianka

  Katarzyna Szłakajtys, Szurpiły

  II MIEJSCE

  Irena i Zdzisław Cylwa, Podwysokie Jeleniewskie

  Marcin i Alicja Pawłowscy, Kazimierówka

  III MIEJSCE

  Anna Bujkowska, ul. Kolonia Jeleniewo

                                             

  Marzanna Szyłkowska, Podwysokie Jeleniewskie       

  WYRÓŻNIENIA

  - Beata Mielziuk, Sidory

  - Kamil Paciorkowski, ul. Suwalska

  - Maryla Chalecka, Podwysokie Jeleniewskie

                                              

   Serdecznie dziękujemy za duże zainteresowanie konkursem i gratulujemy laureatom!

  Zdjęcia nagrodzonych posesji zamieszczone  są w zakładce galeria http://www.jeleniewo.i-gmina.pl/galeria-zdjec

  Więcej
 • Informujemy, iż od 1 sierpnia 2021r. obowiązują nowe druki o wydanie zaświadczenia o wysokości przeciętnego miesięcznego dochodu przypadającego na jednego członka gospodarstwa domowego, wymaganego w ramach programu Czyste Powietrze.

  Nowy druk wniosku o wydanie zaświadczenia do pobrania w załączeniu

  Więcej
 • Więcej
 • Więcej