• PODR zaprasza na szkolenie

  Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Suwałkach zaprasza na szkolenie dnia 24 września 2021 roku o godz. 9.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Jeleniewie pt: „Rolniczy handel detaliczny - przetwórstwo, sprzedaż” „Aspekty prawne i dobre praktyki w funkcjonowaniu Kół Gospodyń Wiejskich” „Zagrożenia cyberprzestępczością w rozmowach telefonicznych” (metoda na: wnuczka, policjanta, na pracownika banku) Zapraszamy do udziału w szkoleniu !
  Więcej
 • "Cyfrowe Podlaskie"

  W związku z realizacją przez Departament Społeczeństwa Informacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego projektu „Cyfrowe Podlaskie” informujemy, iż istnieje możliwość zorganizowania na terenie naszej gminy następujących bezpłatnych szkoleń:

  1. Obsługa komputera i Internetu od podstaw – czas trwania 28 godzin lekcyjnych
  2. Moje hobby i rozwój osobisty online – 24 godziny lekcyjne.

  Warunkiem zorganizowania szkolenia jest zebranie grupy 10-12 osobowej składającej się z pełnoletnich mieszkańców naszej gminy. Szkolenie będzie prowadzone w grupie zamkniętej, w formie stacjonarnej.

  Osoby zainteresowane uczestnictwem w szkoleniu proszone są o zgłaszanie się do GOPS w godzinach pracy ośrodka.

  Więcej
 • VI Manewry Ratowniczych jednostek OSP w Bakałarzewie

  Dnia 11 września odbyły się VI Manewry Ratowniczych jednostek OSP. W manewrach brało udział 9 zastępów Ochotniczych Straży Pożarnych. Reprezentacja OSP Podwysokie Jeleniewskie, która była debiutantem w tego typu ćwiczeniach, zajęła 3 miejsce, OSP Jeleniewo zajęło 5. miejsce.

  Więcej
 • Starosta Suwalski wraz z Zarządem Powiatu w Suwałkach zwraca się z apelem do mieszkańców powiatu suwalskiego o wzięcie udziału w konsultacjach publicznych projektu Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych do 2030 r. (z perspektywą do 2033 r.). Z projektem Programu można zapoznać się na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury - ogłoszenie konsultacji.

  Do 17 września br. można zgłaszać uwagi do Rządowego Programu Budowy Dróg Krajowych, w tym i dotyczącej drogi ekspresowej Białystok- Augustów...

   

  Więcej
 • KONSULTACJE PROJEKTU

  WÓJT GMINY JELENIEWO OGŁASZA KONSULTACJE projektu uchwały Rady Gminy Jeleniewo w sprawie uchwalenia Programu współpracy Gminy Jeleniewo z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2022

  Więcej
 • Na gminnym boisku sportowym w Jeleniewie odbył się "Turniej Piłki Nożnej Nadzei Olimpijskich" zorganizowany z okazji Dni Olimpijczyka. Wśród uczestników zmagań piłkarskich mogliśmy ujrzeć drużyny ze szkół podstawowych z Jeleniewa, Suwałk, Słobódki i Szypliszk. Nagrody najlepszym zawodnikom i drużynom wręczali: Wójt Gminy Jeleniewo Kazimierz Urynowicz, Wójt Gminy Szypliszki Mariusz Grygieńć, Wielokrotny Reprezentant Polski w piłce nożnej Tomasz Frankowski, wielokrotny Mistrz Polski w badmintonie Jacek Niedźwiedzki, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Jeleniewie Bożena Sobieszczańska i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Słobódce Marek Zdancewicz.

  Dziękujemy wszystkim uczestnikom za świetną zabawę. To wielka radość móc patrzeć, jak wśród młodzieży rozwija się duch fair-play, a możliwość  wykazania się na polu sportowym daje im powody do dumy. Życzymy dalszych sukcesów sportowych!

  Więcej
 • OSP Podwysokie Jeleniewskie zajęło 2. miejsce podczas 11. Powiatowych Zawodów Sportowo–Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu suwalskiego. Drużyna reprezentująca naszą gminę rywalizowała z druhami z z Bakałarzewa, Postawelku, Wiercioch, Płociczna, Zusna, Rutki-Tartak  i Pawłówki. W ostatecznej klasyfikacji pierwsze miejsce zdobyło OSP Rutka Tartak, drugie  Podwysokie Jeleniewskie, a trzecie miejsce  Bakałarzewo. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  Więcej
 • W celu podniesienia świadomości obywateli UE nt. ich praw podczas wykonywania pracy sezonowej za granicą na terenie UE, Europejski Urząd ds. Pracy (ELA) rozpoczął specjalną kampanię informacyjną na ten temat. W kampanię włączyła się także Europejska Sieć Służb Zatrudnienia – EURES w całej UE.

  Więcej
 • POWIADOMIENIE

  PGE Dystrybucja S.A Oddział Białystok Rejon Energetyczny Suwałki o planowanej przerwie w dostawie energii elektrycznej w miejscowości Malesowizna 18  w dniu 7 września 2021 r. i w miejscowościach Udziejek, Gulbieniszki nr 22, od 12 do 20, Sidorówka, Sidory nr od 5 do 10 i od 14 do 17 i 22, Czajewszczyzna, Kolonia Jeleniewo nr od 11 do 23 i Kazimierówka nr 1 w dniu 8 września 2021 r.

  Więcej
 • informacja nt. postępowania w przypadku ataku wilków

  W związku ze wzmożonymi atakami wilków na terenie Gminy Jeleniewo, przypominamy procedurę postępowania w przypadku ubiegania się o odszkodowanie za szkody wyrządzone przez te zwierzęta. (informacja w załączeniu).

  Informacja RDOŚ Białystok...

  Więcej